Centrum Medyczne

WCM

Wojnickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. przy ul. Rolniczej rozpoczęło swoją działalność 1 stycznia 2000 roku jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Przychodnia znajduje się w nowoczesnym budynku, przyjaznym otoczeniu, przystosowana do obsługi mieszkańców Gminy Wojnicz.

Założycielami spółki z o.o. są lekarze - mieszkańcy Wojnicza: lek. Paweł Juza (specjalista chorób wewnętrznych), lek. dent. Barbara Juza, lek. Ewa Aloksa (pediatra), lek. Ewa Kucharska-Podbielska (pediatra).
W 2001 roku został wybudowany również budynek apteki jako dalsza część projektu kompleksowej opieki nad pacjentem.
Od początku swojej działalności przychodnia zawarła umowy z Małopolską Regionalną Kasą Chorych, a obecnie posiada umowy z Małoposkim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenia bezpłtnych usług medycznych. W 2000 roku zadeklarowanych było około 8000 pacjentów, obecnie ta liczba wzrosła do 11 000.

W Przychodni świadczy się usługi m.in. z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej tj. świadczeń profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczych, oraz peilęgnacyjnych z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej i pediatrii. Dodatkowo przychodnia świadczy usługi z zakresu całodobowej nocnej i świątecznej opieki lekarskiej.

Ponadto przychodnia ta świadczy usługi specjalistyczne w zakresie: ginekologii, neurologii, ultrasonografii oraz stomatologii w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

Personel medyczny w naszej przychodni prezentuje wysoki poziom przygotowania zawodowego i stara się w sposób profesjonalny rozwiązywać probelmy naszych pacjentów zgodnie z wiedzą, etyką i doświadczeniem zawodowym.

Umożliwia nam to profesjonalny sprzęt medyczny:

  • nowoczesny aparat USG służący do multimedialnej diagnostyki
  • zestaw do diagnostki kardiologicznej
  • spirometr do kontroli układu oddechowego
  • uroflowmetr do badań strumienia moczu